Zakres realizacji obejmował arenę lekkoatletyczną, rozgrzewkową trzytorową bieżnię sprinterską o dł. 60m z nawierzchnią syntetyczną, rozbieg do skoku w dal o dł. 40 m, boisko wielofunkcyjne, budynek wieży sędziowskiej oraz budynek magazynowy. Jak również przebudowę części pomieszczeń szkolnych z przeznaczeniem na zaplecze sanitarno-szatniowym oraz budowę trybun dla kibiców.

Arena lekkoatletyczna składa się z sektora rzutów  o wymiarze 67,04×92,19 m. z fragmentem zakola wokół rzutni do dysku i młota z nawierzchnią z trawy naturalnej, skoczni wzwyż, dwuścieżkowej skoczni do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą, rozbiegiem do rzutu oszczepem, rzutnią do rzutu dyskiem i młotem, skocznię do skoku o tyczce z rozbiegiem dwustronnym oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Bieżnia sprinterska, rozbieg do skoku w dal stanową również teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów.

Nawierzchnia bieżni wykonana w światowej klasy systemie firmy CONICA – Conipur M.

Boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22×44 m. z nawierzchnią syntetyczną Conica przeznaczono do gry w piłkę ręczną, koszykową, siatkową i tenisa. Stanowi również plac rozgrzewkowy do skoku wzwyż.

Trybuny dla kibiców zrobione z lekkich, prefabrykowanych elementów, trwale połączone z gruntem, składają się z trybuny głównej na min.360 miejsc oraz pięciu trybun na 28 miejsc. Łączna ilość miejsc siedzących to 500 zgodnie z wymogami PZLA, uzyskując tym samym świadectwo PZLA kat. IVA.